Vizite giriş. vizite giriş sistemi

SGK VİZİTE GİRİŞ SİSTEMİ

Vizite giriş

Binamızın fiziki gerçekleşmesi yüzde 70 oranında bitti. Lokavt ya da grev gibi personel direnişleri neticesinde işverenler vizite kağıdını gerektiğinde vermekle sorumludurlar. Vizite Kağıdı Belgesi Çalışan personellerin vizite kağıdı belgesi ile sağlık kuruluşlarına başvurup hizmet alabilmeleri için hastalıklarının ortaya çıkmasından bir sene önce 90 günlük hastalık sigortası primlerini yatırmış olmaları gerekiyor. Ancak işçi yeni işe girdiyse raporu eski işyerine düştüğünden ya da hastane raporu sisteme kaydetmediğinden dolayı rapor sizin işyeri ekranına düşmeyebilir. Bunu yaptırmayı unutmamanızı öneriyoruz çünkü bir kaza da ki umarız olmaz sadece örnek olsun diye söylüyoruz yapılacak birkaç ameliyat için onlarca aylık değerinde giderle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Nächster

SGK vizite giriş sistemi

Vizite giriş

Vizite giriş Manuel olarak sgk çalışmadığına dair bildirim girişini de sgk çalişmadiğina dair bildirim uygulaması üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Bu sayfada kullanıcı kodu, işyeri şifresi ve güvenlik kodu boşluklarını doldurarak sisteme giriş yapabilirler. Şartlar yalnızca bununla sınırla kalmıyor. Aksi takdirde çalışan başına gelen herhangi bir iş kazası ya da hastalık durumunda hastanelerden alacağı sağlık hizmetlerini kendi parası ile ödemek zorunda kalır. Sigortalı çalışan ancak sağlık sorunları nedeniyle iş göremezlik raporu alan kişilerin hak kaybına uğramaması, işveren tarafından ücretlerinin yatırılmadığı zaman dilimlerinde paralarının devlet tarafından aksaklık yaşanmadan yatırılması adına e vizite sistemi önemli bir gelişme olarak yorumlanabilir.

Nächster

SGK İş Göremezlik Girişi ve Rapor Bildirimi Nasıl Yapılır?

Vizite giriş

Çünkü bu sistem direkt olarak sağlık ödemeleri sistemine bağlanmıştır. Aşağı kısımda verilen bağlantıya tıkladığınız zaman karşınıza şu biçimde bir ekran gelecektir. Gerekli tarihleri yazdıktan sonra çalışmadığına dair bilgi girişini tamamlayabilirsiniz. Buradan işlem yapmak istediğiniz çalışan bilgilerine kolay bir biçimde ulaşabilir, bilgilerini güncelleyebilir, bildirilen iş göremezlik raporunu sisteme bildirebilirsiniz. Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizde Mezun Olan Öğrencilerin Sağlıktan Faydalanma Hakkı Var mı? Bundan sonraki aşamada, kurumumuzun 3,5 milyar civarındaki evrakını dijital ortama aktaracağız. Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden sosyal güvence hizmeti alan kişiler iş yerlerine dönemeyecek rahatsızlıklar, sağlık sıkıntıları geçirdiklerinde veya buna benzer şekilde çalışamaz durumda olduklarında bu kişilere mağdur olmamaları için rapor verilmektedir.

Nächster

Manuel Rapor Girişi İşlemleri

Vizite giriş

Bu sistem vizite giriş sistemidir. Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizde yeni doğan çocuk parası hakkında bilgiler verilmektedir. Çok önemli bir işlem gerçekleştirmelisiniz. Örnek vermek gerekirse haksız rapor alan çalışan tespit edildiği zaman, çalışanın kendisine, aldığı ödeneğin 3 katı kadar cezai işlem uygulanır. İşverenler giriş işlemini sağladıktan sonra ödemelerinizi almaya başlarsınız. Ana ekranda yer alan rapor tarihe göre arama kısmı tıklandığında o güne kadar alınmış tüm onaysız işçi raporları ekrana yansımaktadır. İş görmezlik raporu ile bu kişilere vizite belgesi çıkartılır ve personeller çalışmadığı zamanlarda maddi yardım alırlar.

Nächster

SGK VİZİTE GİRİŞ

Vizite giriş

İşveren, çalışanın aldığı geçici iş göremezlik raporunun bitiş tarihinden en geç 5 gün içerisinde bunu aşağı kısımdaki adres üstünden bildirmek zorundadır. Mecburiyetten ötürü yakın olduğu için bu firmayı tercih ed. Yani vizite sistemine giriş yapabilmeniz için kullanıcı bilgilerinizi girmelisiniz. Eğer belirtilen süre içerisinde giriş yapılmazsa işverenlere belirtilen yasal ücreti kadar ceza kesilir. Bu ödemenin raporu alan kişiye sağlanabilmesi adına hem işveren hem de raporu alacak olan personel bazı resmi işlemleri yapmalıdırlar. Yazımızın girişinde e vizite sisteminin E-ödenek programının bir parçası olduğundan bahsetmiştik. Böylece çalışanlar işyerinden değil Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadıkları sürelerin ödemelerini alabilirler.

Nächster

vizite giriş sistemi

Vizite giriş

Çalışılamayan döneme ait bildirim işlemleri. Güvenlik Anahtarı - Ulusal adres veritabanı sistemi ile işyerinize ait adres bilgilerini girmek için burayı seçebilirsiniz. İşçilerin alabilmesi için işverenleri tarafından işçi rapor girişi yapılıp onay verilmesi gerekir. Bilindiği üzere 2010 tarihinden önce çalışanların sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi için çalıştığı kurumdan bir evrak alması gerekmekte ve bu evraka vizite belgesi denmekte idi. O da sosyal güvenlik kurumu vizite giriş işlemidir.

Nächster